Alan adımı başka birine nasıl devredebilirim?

Domain 0
Paylaş:

Alan adınızı başka bir kişiye devretmek için, devretmek istediğiniz kişinin öncelikle isimtescil.net üyesi olması ve hesabının GSM onaylı olmadı gerekmektedir. Aktarım yapılacak üyenin sistem üzerine giriş yaptığı kullanıcı adını aldıktan sonra İsimtescil.net panelinize giriş yaparak,

İsimtescil.NET Üzerinden Üye Girişi yaptıktan sonra sırasıyla “Kontrol Paneli > Domain Yönetimi > Tüm Domainlerim” seçeneğinden aktarım yapacak olduğunuz domain isminizi bularak “Detaylı Yönetim > Başka Kullanıcıya Aktarma” menüsünden işleminizi gerçekleştire bilirsiniz.

Taşıma işlemi aktarın kullanıcı tarafından tamamlandıktan sonra, Aktarım yapılan kullanıcı hesabından sağ üst köşedeki "Kontrol Panelim" butonuna tıkladığınızda çıkan ana menü içerisinde mavi renkte "Domain Aktarma" yazan butondan kabul işleminizi gerçekleştire bilirsiniz.

Taşıma işleminin onaylanabilmesi için onaylı kontağınızın olması gerekmektedir, kontağınız yok ise taşıma kabul esnasında kontak ekleme ve onaylama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.