Domain süresi uzatılmaz ise ne olur?

Domain 0
Paylaş:

Domain uzantılarına göre süre uzatma ve geri alma prosedürleri değişmektedir. Domain süre uzatma işleminizi kesinlikle son güne bırakmadan en az 15 gün kala gerçekleştirmenizi öneririz. 

.COM , .NET, .İNFO, .ORG, .BİZ , .TV domainler için domainlerinizin süresi dolduktan sonraki ilk 5 gün içerisinde firmamız mevcut birim fiyatından size geri alım hakkı sağlamakta fakat ilk 5 günden sonra bu tutar ilk 33 gün boyunca 15 $, toplam 38 günden sonrada domain redemption periyota geçtiğinden dolayı geri alım ücreti 120$ olmaktadır.

Bu geri alım ücretlerinde kesinlikle indirim yapılması yada tutarın birim fiyatına çekilmesi söz konusu değildir.

.COM , .NET, .İNFO, .ORG, .BİZ , .TV domain uzantıları dışında diğer ülke uzantılarında ise (.TC, .RU, .ES, vb.) domainler süresi dolduğu an itibari ile redemption periyota geçmekte ve bu nedenle domainlerin geri alım ücretleri kayıt firmalarının belirlediği tutarlara göre yüksek olmaktadır.

.TC domainlerde süresi dolduktan sonra 40 gün geri alım hakkınız vardır ve geri alım ücreti 150 $ dir,

.RU domainlerde süresi dolduktan sonra 30 gün geri alım hakkınız vardır ve geri alım ücreti 120 $ dir,

.ES domainlerde süresi dolduktan sonra 5 gün geri alım hakkınız vardır ve geri alım ücreti 500 $ dir,

.DE domainlerde süresi dolduktan sonra 30 gün geri alım hakkınız vardır ve geri alım ücreti 125 $ dir,

Uyarı ve Hatırlatmalar

İsimtescil.NET, domain sürenizin dolması ve uzatma siparişinizi geçmeniz hususunda sisteme kayıtlı üyeliğinizde yer alan mail adresinize ve cep telefonunuza uyarı mesajları gönderildiği gibi, sizlere verilen kullanıcı adı ve şifre ile panelinizden süresi bitmek üzere olan domainlerinizi takip edebilmenize ve uzatma işlemi yapabilmenize olanak tanır.

Her ne koşulda olursa olsun süresi geçirilen domainlerle ilgili firmamız gerekli alt yapıyı oluşturduğundan, domain süresi uzatmama ya da kaçırma gibi hususlarda sorumluluk kabul etmemektedir.