Host Dosyası Nasıl Düzenlenir

Hosting 0
Paylaş:

DNS yönlendirmesi yapmadan sitenizi sadece bilgisayarınızda hosts dosyanızı düzenleyerek görebilirsiniz.

Bilgisayarınızın hosts dosyasını düzenleyerek görüntülemek için birkaç işlem yapmalısınız.

Bilgisayarınızdan C:\Windows\System32\Drivers\etc adımlarını izleyiniz. Etc klasör içerisinde bulunan hosts dosyasını sağ tıklayıp not defterinde veya farklı bir editör ile açınız. En alt satıra;

Detaylı anlatım için https://www.isimtescil.tv/host-dosyasi-nasil-duzenlenir/ videomuzu izleyebilirsiniz.

93.89.224.200 domainadiniz.com
93.89.224.200 www.domainadiniz.com

olarak düzenledikten sonra kaydedin ve tarayıcınızdan web sitenize gitmeyi deneyin. Artık web siteniz hosts dosyanızda yönlendirdiğiniz ip üzerinden sadece sizin bilgisayarınızda açılacaktır. Böylelikle web sitenizi düzenledikten sonra dns kayıtlarınızı değiştirebilirsiniz.

Hosting hesabınıza ait ip kaydınıza İsimtescil.NET Üzerinden Üye Girişi yaptıktan sonra sırasıyla Hybrid Panel >  Hostinglere Atanmış Domainlerim (Domain seçiniz) > Dns > Dns Listesi menüsü altında Host (A) Kayıtları bölümünden ulaşabilirsiniz.

FTP bağlantınızda da aynı şekilde DNS güncellemesi yapmadığınız için ftp.domainadiniz.com olarak erişemeyeceğiniz için ftp.domainadiniz.com yerine aşağıdaki ekran görüntüsünde bulunan satırda ftp kaydınızın tam karşısında bulunan ip yazabilirsiniz yani filezilla programınızda sunucu adına ftp.domainadiniz.com yerine 93.89.225.200 olarak ip yazmanız gerekmektedir.

İlgili Menü ekran alıntısı aşağıda paylaşılmıştır.