Bize Ulaşın | Destek Merkezi +90 850 200 0 444

Hybrid nedir?

İsimtescil Hybrid Cloud Platformu

Hybrid teknolojisi ile tanışın

Hybrid Cloud teknolojisi, birbirinden bağımsız ve yüksek donanım özelliklerine sahip fiziksel sunucuları
tek bir omurga üzerinden yöneterek, yüksek performans ihtiyaçlarına kesintisiz çözümler sunuyor.

Tam stabilite ile optimize edilen isimtescil Hybrid Cloud Teknolojisi, ileri seviye sanallaştırma yazılımları ile
sunucu kaynaklarını anlık talepler doğrultusunda paylaştırıp, maksimum verimlilik ve en uzun up-time oranını garanti ediyor.

Neden Hybrid Cloud ?

KLASİK HOSTİNG ALTYAPISI HYBRID CLOUD HOSTİNG ALTYAPISI
Sunucu Kaynakları SINIRLI SINIRSIZ
Dinamik Yük Paylaşımı YOK VAR
Multi-Platform Yapı YOK VAR
Disk Arızasında kesinti VAR YOK
Güç arızasında kesinti VAR YOK
Yedeklenebilir disk kaynağı SINIRLI SINIRSIZ
Güvenlik Kabliliyeti DÜŞÜK YÜKSEK

Ortak Özellikler

Performans Kayıplarını Unutun

İsimtescil Hybrid Cloud Hosting kullanıcıları, sunucularını paylaştıkları diğer projelerin yüksek kaynak tüketimlerinden etkilenmez, kendilerinden bağımsız nedenler yüzünden yaşanan yavaşlama veya durma problemleri ile karşılaşma oranları mümkün olan en düşük seviyededir.

E-En hızlı e-ticaret platformları, en aktif bloglar

Geniş trafik bantları ve yüksek güvenlik standartları ileyük altında dahi tam verimlilik prensibi ile çalışan isimtescil Hybrid Cloud teknolojisi, müşterilerini ürün medyaları (imajlar, videolar) için bekletmek istemeyen e-ticaret girişimcileri ve binlerce ziyaretçiyi sayfalarında ağırlayan haber, sinema, fırsat ve şirket siteleri için de en ideal seçim.

İşletim sistemi bağımsız yapı

Sunucunuz üzerindeki işletim sistemi ne olursa olsun Bulut Bilişim standardını sürdürülebilir kılan İsimtescil Hybrid Cloud teknolojisi, kullanıcılarına diledikleri an platform değiştirebilme imkanı sunar. Üstelik İsimtescil Hybrid Cloud müşterileri, SINIRSIZCA gerçekleştirilebilen platform değişikliği için hiçbir ek ücret ödemezler.

Profesyonel yedekleme opsiyonu ile periyodik Backup

Veri güvenliğini önemseyen isimtescil Hybrid teknolojisi, seçilen hizmet paketine göre günlük, haftalık ve aylık veri yedeklerinizi dedike backup sunucularında sizin için saklar. Hizmet bedeli karşılığında sistemde aktif olan en son yedeğe istenildiği an geri dönebilen isimtescil Hybrid teknolojisi ile istenmeyen veri kayıpları artık bir risk değil.

Türkiye lokasyonundan hizmet

Tamamı Türkiye’de bulunan isimtescil Hybrid Cloud sunucuları, kendi altyapı yatırımları ile oluşan tüm trafiğin yüsek hızda yönetilebilmesini garanti ediyor. Çevresel veya donanımsal etmenler sonucu oluşabilecek herhangi bir aksamaya anında müdahale fırsatı veren Türkiye lokasyonlu sunucu yönetimi, projelerin arama motorları üzerinde indeks almasını da kolaylaştırıyor.

7/24 Teknik Destek

Alanında uzman İsimtescil personelinden ihtiyaçlarınız doğrultusunda teknik destek alabilirsiniz. Bünyenizde IT uzmanı barındırmanıza gerek kalmaz Destek taleplerinizde önceliklendirmeye sahip olursunuz Sunucunuzun performans ölçümlemelerini gerçekleştirebilirsiniz Profesyonel raporlama ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.


İsimTescil’e Sık Sorulan Sorular

Sıkça sorulan soruları ve yanıtları aşağıda bulabilirsiniz

Domain transfer işlemleri jenerik (.COM , .NET, .INFO, .ORG, .BİZ , .TV) uzantılar için 7 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Bu süreç ICANN tarafından belirlenmiş olan standart bir süreçtir.

Domain transfer işlemi; farklı bir firma üzerinden yönetimi sağlanan domainin, isimtescil.NET üzerinden yönetilmesi için yapılan aktarım işlemidir. Domain adınızı, en uygun koşul ve ücretsiz hizmetlerimizden faydalanmak için transfer edebilirsiniz. isimtescil.NET üzerinden üye girişi sağladıktan sonra Domain > Domain Transfer menüsü üzerinde domain adınızı yazıp sorguladıktan sonra transfer işleminizi başlatabilirsiniz. Transfer işlemi için domain yöneticisi olmanız şarttır ve domain transfer şifrenize ulaşabilir ve domain transfer kilidiniz kaldırılmış olmalıdır.

com.tr alan adları belgesiz olarak ilk gelen alır kuralına göre kaydedilmektedir.

SSL sertifikası site üzerine kurulduğunda üyelik bilgileri, kredi kartı vb. özel bilgilerin 2048 byte veri yolu ile şifrelenmesine böylece site içerisindeki kullanıcılarınızın kişisel bilgilerinin güvende tutulmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

Paylaşımlı hosting sunucularında tek seferde 7 MB mail gönderimi yapabilirsiniz. Aynı şekilde saatlik maksimum 100 adet mail gönderimi yapılabilmektedir ve periyodik gönderim olarak sağlanılamaz. Tek seferde dosya eksiz CC olarak yada BCC olmak üzere mail gönderiminiz 6 adet ile sınırlandırılmaktadır. Bu limitler mail paketleri, hosting ve reseller yani bayi paketlerinde geçerli olup, daha yüksek boyutlarda ya da sayılarda mail gönderebilmek için VDS sunucu tercih edebilirsiniz.

Isimtescil.NET üzerinden almış olduğunuz SSL sertifikalarınızı talebinize istinaden anlık olarak kurulum yapılmaktadır. Hosting hizmetini farklı bir firma/kurum tarafından alıyorsanız kurulum adımlarını takip ederek kurulum gerçekleştirebilirsiniz. Hosting hizmetinizi isimtescil.NET üzerinden alıyorsanız kurulum talebinizi destek merkezine iletmeniz durumunda sorun olmaması durumunda 30 dakika içerisinde kurulum yapılarak teslim edilmektedir.

İsimtescil.NET üzerinden domain kayıt yaptınız ama hosting hizmetiniz yok yada kullanmıyorsanız maillerinizi yönlendirmek için aşağıdaki işlem adımlarını takip ederek maillerinizi yandex servisi üzerinden kullanabilirsiniz. Bu yapılandırmayı kullanabilmeniz için dns kayıtlarınız tr.dnsenable.com eu.dnsenable.com us.dnsenable.com olarak tanımlanması gerekmektedir. Yandex MX kayıtları: Alt alan adı: Alanadim.com.tr Kayıt türü: MX Adres: mx.yandex.net. Öncelik: 10 SPF kaydı ayarları Alt alan adı: Alanadim.com.tr Kayıt türü: TXT Adres: v=spf1 redirect=_spf.yandex.net

Öne Çıkan Müşteri Deneyimleri

Murat G*****

Wordpress kurulumunu nasıl yapacağımı düşünürken, 7 dakikada otomatik kurulumumu
yaptığı için İsimtescil.net'i tavsiye ediyorum.

Beyza Ç*****

Öncesinde hiçbir deneyimim olmamasına rağmen 30 dk içinde, sadece yönlendirmeleri
takip ederek kişisel bloğumu açtım.

Gülşah Ç*****

Hızlı, güvenilir ve markalaşmış.
Ülkemizde domain denilince akla gelen örnek firma.
Destek hızları ise mükemmel ötesi!

Sizler için Buradayız

Dilediğiniz kanaldan, ihtiyaç duyduğunuz her an bize ulaşın

+90 850 200 0 444

7/24 Teknik Destek

destek@isimtescil.net

Ortalama 30 dakikada yanıt garantisi

Fırsat Habercisi

Mail Hosting Nedir?
Mail hosting nedir? Mail hosting kimler için uygundur? Mail hostingpaketi ile işletmenize yada şahsınıza ait domain isminize bağlı e-mail hesapları açarak kullanabilirsiniz. Mail hosting paketi alarak info@domainadin.com , satis@domainadin.com , sikayet@domainadin.com gibi size özel mail adresleri açabilmeniz için aynı zamanda domain kayıt işlemi de yapmanız gerekmektedir. Tescil ettiğiniz domaininizi mail hosting paketinize tanımladıktan sonra dilediğiniz İsimtescil mail adreslerinizi oluşturarak kullanabilirsiniz. Maillerinizi outlook, web mail yada cep telefonlarınıza kurarak 7/24 takip edebilirsiniz. Mail hosting paketleri müşterilerin ihtiyaçlarına göre düzenlenmiştir. İsimtescil uygun fiyat garantisi ile her bütçeye uygun e-mail hosting hizmeti vermektedir. Sadece Kurumsal mail hosting kullanmak isteyen müşterilerimiz Profesyonel Hybridmail hizmetlerimizden faydalanabilirler.