Koruma Takip Sisteminin Faydaları

Markanızın tescil edilmiş olması taklit edilemeyeceği veya marka hakkının ihlal edilemeyeceği anlamını taşımıyor. Markanızın taklidi her an ortaya çıkabilir. Koruma altına alınan markanızın mutlaka takip edilmesi de gerekiyor.

Ancak marka sahiplerinin bu takipleri her ay periyodik olarak yapmaları oldukça zor bir işlemdir. Aynı yada ayırt edilemeyecek derecede benzer markaların tespitine yapmak ve bu hususta itiraz işlemlerini gerçekleştirmek profesyonellik isteyen bir iştir.

İsim tescil; düzenli inceleme ve taramalar neticesinde yazım veya ses benzerlikleri olan marka başvurularını tespit ederek TPE'ye itirazda bulunmakta ve haksız tescili engellemektedir.

Yapılmış olan Marka başvurularına benzer başvurular, rakiplerinizin yapmış olduğu başvurular veya sizin belirlediğiniz konularda yapılan Model başvuruları takip edilerek aylık olarak raporlanmakta ve firmanıza düzenli olarak gönderilmektedir. İstendiği taktirde, bulgu, veri ve kanıtlar sağlandıktan sonra süresi içinde itirazlar hizmet bedeli alınmadan yapılmaktadır.

Koruma Takip Sisteminin Ücretsiz Hizmetleri
  • Marka başvurularınız ve tescilli olan markalarınızın takibini T.P.E' nin yayınlamış olduğu bültenlerde araştırılması yapılıp benzer olan markaların aylık raporlar halinde bilgisi verilmesi
  • T.P.E 'nin yayınlamış olduğu bültenlerde müvekkilin markalarına benzer olarak yayınlanan markaların itirazı hizmet bedeli alınmadan yapılmaktadır.
  • Müvekkilin Yayına çıkan marka başvurularına üçün’cü kişiler adına gelen itirazlara savunma dilekçesi hazırlanıp, savunma yapılması
Marka İzleme

Markanızın/Patentinizin tescil edilmiş olması taklit edilemeyeceği veya marka hakkının ihlal edilemeyeceği anlamını taşımıyor. Markanızın taklidi her an ortaya çıkabilir. Koruma altına alınan markanızın mutlaka takip edilmesi de gerekiyor.

Resmi Harç Bedeli 0,00 TL
Hizmet Bedeli 1.000,00 TL
Kdv200,00 TL
Toplam1.200,00 TL